Змішувальні клапани для твердопаливних котлів

Системи життєзабезпечення будинку можуть бути дуже складними за своєю схемою, складатися як з високотехнологічних, так і досить простих по конструкції та принципу роботи пристроїв і елементів.
Одні з таких нескладних пристроїв, які відіграють важливу роль являються змішувальні клапани. Змішувальні клапани бувають різних типів. Ротаційні клапани виготовляються двох видів: триходові і чотириходовий клапани, дані елементи застосовуються для холодильних систем або систем опалення. Триходові клапани в основному застосовуються як змішувальні, а також як перемикаючі і розподільні. Чотириходовий клапан використовуються при високій температурі теплоносія на зворотному трубопроводі в твердопаливний котел.
Принцип роботи триходового клапана, необхідна температура в системі формується завдяки пропорційному додаванню холодного теплоносія до гарячого потоку теплоносія від опалювального котла.
Принцип дії чотириходового клапана обладнаний подвійною змішувальною функцією. Більш гарячий теплоносій змішується з більш холодним теплоносієм, який поступає до котла. Це дає можливість підняти температуру теплоносія, який повертається в котел, а також продовжити час експлуатації твердопаливного котла, так як понижує ймовірність появи низькотемпературної корозії.

Типи змішувальних клапанів:

Триходовий клапан
3-ходовий клапан – це змішувальний пристрій, який оснащений ручною для регулювання. Дані клапани використовуються там де необхідна температура води досягається шляхом змішування. В залежності від місця монтажу циркуляційного насоса відносно змішувального клапана, він може виконувати функцію змішування двох потоків води, різних параметрів і функцій, комбінованого перемикача або розподіл потоку води. Головне завдання даного пристрою – змішання або поділ, а також напрямок потоків рідини з різною температурою для отримання потрібної температури на виході. Регулююча внутрішня деталь буває у вигляді кулі або штока. Цей елемент не закриває повністю весь потік, а тільки виконує обмежувальні функції, завдяки чому і відбувається додавання в потрібних пропорціях гарячого потоку води до холодного. Сам прилад являє собою корпус з трьома отворами, з яких два – вхідні, а одним – вихідий. Це означає, що по двох каналах йде надходження потоку, а один канал забезпечує вихід вже змішаного до потрібної температури потоку. Триходовий клапан використовується для опалення, щоб врівноважити температуру в приміщеннях з різною теплоізоляцією. Дуже вигідно не тільки з точки зору зручності та підвищення комфорту, а також з економічної доцільності. Регулювання температури води на зворотньому трубопроводі нагрівальної апаратури допомагає значною мірою скоротити споживання палива, а також енергоефективність інноваційних систем опалення значно зростає. Для деяких опалювальних систем даний вузол просто необхідний.

Система опалення з триходовим клапаном фото

[згорнути]

Чотириходовий клапан

4-ходовий клапан – це змішувальний пристрій, який оснащений ручною для ручного регулювання. Даний клапан використовується як змішувальний клапан з одночасним підвищенням температури повернення теплоносія з твердопаливного котла. Змішувальний клапан це пристрій, що використовується для регулювання температури теплоносія в системі опалення і центральної води (залежно від потреб системи). Правильна робота та присутність таких клапанів забезпечить довгий термін служби котла. Змішувальні клапани рекомендується встановлювати в системах з використанням циркуляційних насосів. Вони в основному використовуються в системах з котлів на твердому паливі з ручної і автоматичної подачі з бункером. До клапана підключаються труби від системи опалення подача(гаряча вода) і зворотня(охолоджена вода). Змішувальний клапан дозволяє регулювати співвідношення (кількість) гарячої води на виході з котла, до системи опалення, і охолодженої зворотньої води на вході в котел. Всередині клапана відбувається змішування гарячої та охолодженої зворотної води, що зумовлює підвищення температури води, що повертається в котел.

Система опалення з чотириходовим клапаном фото

[згорнути]