Який купити опалювальний котел?

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Придбання котла без базових знань являється справжньою лотереєю. Правильний вибір звичайно можливий, але це не весь час вірно. Для того щоб правильно вибрати котел Вам потрібно детально вивчити питання про підбір опалювального пристрою.
який купити опалювальний котел? фото

Типи палива опалювальних котлів

Основне питання з яким Ви повинні зіткнутися перед придбанням котла «Яке паливо я буду використовувати?»
Котли поділяються на різні види за рахунок спалювання різного палива:
 • газ
 • нафта
 • вугілля
 • кокс
 • еко-гранули
 • пелети (агро-пелети)
 • брикети
 • дрова
 • солома
 • електрика

В даній статі ми розглянемо більше детально такі типи котлів:

Твердопаливні котли

Серія DUO+
З точки зору ціни не має собі рівних. Ви оціните таку ж перевагу під час роботи такого обладнання. Так як вугілля та деревина являються одними з найдешевших твердих палив. Перш за все економія визначає вибір саме таких котлів на тверде паливо. В залежності від технологічного процесу твердопаливні котли вимагають, щоб їм приділяли увагу кожні кілька годин це у випадку традиційних твердопаливних котлів, або кожних кілька днів, якщо котел буде оснащений автоматичною подачею палива.

Котли для коксу та вугілля

Серія ECO
Котли з верхнім горінням – це найпростіший варіант. Камера згорання палива з’єднана з камерою завантаження палива, тобто нова порція палива йде на шар горючого палива. На жаль, такі пристрої не дають змоги точно контролювати кількістю тепла, яке потрапляє в приміщення. Ну і завантаження палива! Маючи такий котел Ви будете себе почувати як професійних кочегар, тому що в опалювальний період котельне приміщення стане для Вам регулярно відвідуваним місцем.
Котли з нижнім горінням – вони трохи дорожчі, але вони практичніше в експлуатації. Дані котли дають можливість рулювати температуру, є більш економічними і в той же час являються менш трудомісткими. Завдяки нижній системі спалювання палива, перерва між завантаженням наступної порції палива збільшується до декількох десятків годин. Якщо зовнішня температура не буде дуже низькою, тоді Ви будете відвідувати котельне приміщення не менш ніж двічі на день.

Котли на дрібне вугілля

Серія TRIO UNI+
Котел з наявністю вентилятора подачі повітря. Це один з найдешевших видів палива на ринку та спалюється в котлах з високої продуктивності (ККД складає вище 80%). Крім того, Ви зможете набагато рідше відвідувати котельне приміщення після одного завантаження, час роботи такого котла становить близько 30 годин.

Котли на еко-гранули

Котли на еко-гранули – це також дешевий, але ефективний спосіб отримати правильну та чітку температуру в приміщенні. Даним паливом являється вуглець з низьким вмістом сірки та характеризується високою калорійністю. Якщо котел оснащений автоматичною подачею палива, Ви будете завантажувати його кожні кілька днів. Але з інтервалами завантаження палива, в котлі буде потрібно проводити очищення від залишків горіння. Якщо Ви вирішите купити даний котел, тоді у Вас повинен бути регулятор температури, який співпрацює з кімнатним датчиком або датчиком погоди. Завдяки тому, у Вас буде можливість мінімізувати втрати тепла, а також повністю скористатися можливостями пристрою.

Пелетні котли

Серія TRIO UNI+ та BIOMAX LUX
Пелети це спресовані під тиском деревні відходи, які утворюються з біомаси. Щоб віддати їм перевагу, потрібно визнати, що їх можна спалювати в котлах, які працюють на різних видах твердого палива. Справа в тому, що Ви отримуєте максимум користі від спалювання пелети. Котли такого типу досягають високого ККД, який становить 90%. В разі передових моделей за рівнем обслуговування наближаються до газових та масляних котлів. Дані котли як правильно оснащені автоматичною подачею палива з шнековим або факельним пальником. Паливо можна зберігати в окремому приміщенні або за межами будівлі.

Котли для соломи або деревини

Котли для соломи або деревини, зазвичай пристосовані до одного виду палива (наприклад в котлах для соломи можна час від часу спалювати деревні, текстильні відходи, тирсу або інші види біомаси). Спалювання палива відбувається повністю в автоматичному режимі, являється екологічним, дешевим та високоефективним (ККД більше 90%). Однак, щоб досягнути такої високої ефективності, потрібно виконати одну умову: палива має бути листове та висушене близько 1,5 року, найкраще бук, дуб, клен з вологістю, що не перевищує 20 %. УВАГА! Не завантажуйте в котел лаковане, ламіноване дерево, або яке покрите будь якими хімічними речовинами. В такому паливі містяться речовини, які шкодять котлу. В залежності від камери спалювання одноразове завантаження палива може вистарчати на 8-24 години роботи.

Котли на соломі

Варто звернути увагу на котел, який спалює солому. Особливо дане обладнання підходить в сільській місцевості, на фермі де немає місця для зберігання палива. На жаль солома має великий об’єм, а також відносно низьку теплопровідну здатність, тому її потрібно накопичити досить багато.

Потужність нагріву

Щоб дізнатись, яку потужність має мати опалювальний котел, потрібно виконати такі вимоги, необхідно розрахувати потреби в теплі. На жаль це залежить від багатьох параметрів. В першу чергу від опалювальної площі, хоча і не менш важливий індикатор – це втрати тепла в залежності від утеплення будинку. Орієнтовно споживана потужність виглядає так:
 • Від 120 до 200 Вт/м² – для будинків без ізоляції
 • Від 90 до 120 Вт/м² – для будинків із середньої ізоляцією
 • Від 50 до 90 Вт/м² – для будинків добре утеплених, з щільними вікнами.
Звідки такі великі зразки для кожного типу будівлі? Тому що не тільки метраж грає велику роль, а також квадратура. Тому висота квартири також важлива та вікна. Якщо будинок високий і має наприклад більше 3 метри та велику кількість вікон, то слід врахувати верхню межу.
Відповідно до вищевказаних критеріїв, новий утеплений будинок площею 100 квадратних метрів потребує котла близько 7 кВт, старший будинок та менш утеплений потребує котла 10 кВт, а також будинок який не має утеплення потребує котла 15 кВт.

Камера згоряння

На закінчення ми поговоримо про камери згорання палива. Існує два типи:

 • відкрита камера згорання
 • закрита камера згорання

Котел з відкритою камерою згорання споживає кисень з приміщення, в якому від встановлений. Отже приміщення повинно бути відповідним чином вентилюватися. Є також рекомендації до площі приміщення – котел з відкритою камерою згорання може монтуватись в приміщенні не менше чим 8 квадратних метрів. В цьому випадку димові гази скидаються традиційним способом, тобто димовим трубопроводом.

Котел з закритою камерою згорання – це зовсім інша система. Повітря всмоктується ззовні, а утворені гази не контактують не мають контакту з оточенням навколо котла, тому що вони скидаються безпосередньо назовні. Це рішення також має певні вимоги до площі приміщення, але вони менші у разі відкритої камери згорання – всього 6,5 метрів квадратних.

Закрита камера спалювання палива – являється безпечною, конструкція якої виключає попадання димових газів в приміщення.

УВАГА! Закриту камеру згорання мають всі конденсаційні котли

Висновок

Пріоритет-зручність. Ви не плануєте витрачати багато часу на обслуговування котла

Для такого випадку Вам потрібний газовий котел, який не потребує багато часу для його експлуатації. Все що Вам потрібно зробити це встановити температуру на котлі.

У вас немає окремого місця для котельні

У цій ситуації найкраще працюватимуть малі газові котли. Якщо, Ви дбаєте про комфортне використання гарячої води (навіть в декількох місцях одночасно, наприклад на кухні та у ванній кімнаті), обов’язково не забудьте подумати про накопичувач.

Ви робите ставку на безпеку і завжди вибираєте продукти, які відповідають найвищим стандартам

Сучасні котли мають ряд захистів, які охороняють Вашу безпеку. Однак Ви будете спати спокійніше, якщо Ви виберете повністю безпечний котел з закритою камерою згорання. Це рішення повністю виключає ризик виходу димових газів в котельне приміщення.

Ви хочете, щоб котел був максимально ефективним, не вимагав багато роботи і був дешевим в експлуатації. В такому випадку Вам може зацікавити традиційний котел на дрова або вугілля, а також з автоматичною подачею палива. Перший варіант буде відповідати співвідношенню ціна/якість, але буде потрібна Ваша присутність близько одного разу в день. При виборі котла з автоматичною подачею палива ціна його буде трохи більша, але звільнить Вас від обслуговування на декілька днів. Трохи менше буде коштувати котел на вугілля.

Коментарі закриті.