Система опалення будинку твердопаливним котлом

Компанія “Wortex” являється виробником твердопаливного обладнання і в даній статі Ми обговоримо тему “система опалення з використанням твердопаливного котла”. Котел на твердому паливі (вугілля, дрова) потребує багато догляду. Такі котли використовуються там де немає доступу газу, а також твердопаливні котли являються самими доступними і помірними по ціні. При використовуванні даних котлів, особливо важливо дотримуватись правил техніки безпеки. Ступінь автономності в твердопаливних котлах може бути збільшена коли використовується в системі буферна ємність – так званий теплоаккумулятор. Завдяки йому, тепло накопичується в баку тим самим зменшується кількість завантаження палива в котел. В середньому час роботи твердопаливного котла від одного завантаження палива складає приблизно 5 годин, максимально 12 годин.

При виборі твердопаливного котла, потрібно керуватись наступними факторами:

  • надійність
  • зручність в обслуговувані
  • потужність
  • ціна
Проста схема підключення твердопаливного котла може включати такі основні елементи, циркуляційний насос, група безпеки та бак розширення. Чим більше опалювальних елементів тим складніша буде схема опалення.

Схема підключення твердопаливного котла

Схема підключення твердопаливного котла Maxus фото

Заборонено заповнювати систему водою, коли гарячий котел. Підтримуйте робочий тиск системи опалення в оптимальному робочому діапазоні – в більшості випадків це між 1 і 2 бар. Не наповнюйте систему вище 3 бар, бо при 2,5 бар відкривається запобіжний клапан! Принаймні, один раз на рік, переважно перед початком опалювального сезону, переконайтеся, що запобіжний клапан відкривається при максимальному тиску. Дані значення клапана знаходяться на червоній кришці клапана.

Впевніться в справній роботі клапана щоб не залишати робочу систему, особливо під час сильних морозів. В іншому випадку існує ризик того, що збій малого найпростішого елементу може призвести до відключення котла з роботи і ймовірного розморожування системи.

Таким чином, вибір системи опалення складається з цілого комплексу інженерних рішень, які потребують якісного та правильного підходу і ретельного аналізу кожної конкретної ситуації. Тільки тоді Ваш приватний заміський будинок стане по-справжньому комфортним і сучасним житлом.

Хочете зробити економію?

Навіть при нормальній роботі системи опалення можна економити більше. Просто змініть свою поведінку і старі звички.
– Коли провітрюєте приміщення робіть це коротко, але інтенсивно. Термостатичні вентилі на радіаторах в приміщенні повинні бути, встановлені на *. Кімнатний термостат, якщо він встановлений, встановлений в режим” місяця”.
– Виставляйте бажану температуру в приміщенні регулятором термостата.
– Не провітрюйте приміщення тривалим відкриванням вікна.
– Зменшіть температуру в приміщенні в нічний час і під час відсутності сім’ї, змінюючи поділки термостата на радіаторах або на кімнатному термостаті.
– Якщо котел оснащений контролером погоди або кімнатним термостататом – використовуйте його можливості і нехай він робить це замість вас.
– Чи Ви знаєте, що зменшення температури в середньому на 1 °C приводить до економії в 7%?