Монтаж твердопаливного котла в приватному будинку

Як відомо ціни на енергоносії постійно піднімаються в гору і якщо Ви щасливий власник приватного заміського будинку, то напевне неодноразово задумувались над встановленням твердопаливного котла.
Дана стаття корисна для людей в який вже є заміський будинок, а також для людей які планують будувати будинок. Насамперед чи вартує встановлювати твердопаливний котел в житловому будинку, чи окремому приміщенні. Давайте розглянемо основні вимоги до приміщення котельні в приватному будинку.

Вимоги до котельного приміщення в приватному будинку

Рекомендована площа приміщення для монтажу твердопаливного котла потужністю 20 квт, повинна бути не меншою за 4 м.кв., кожних 10 квт +2 квадратних метри додаткової площі. В даному приміщені потрібно місце не тільки для буферної ємності та невеликого запасу дров, але для прокладки і обслуговування системи і місце для відведення води та водяних фільтрів. Також є випадки коли в котельні встановлюють генератор! Приміщення котельної повинно бути оснащено витяжною, припливною вентиляцією.
Розмір димового каналу може бути на 10% більшим за отвір який знаходиться на виході твердопаливного котла, але ніяк не меншим. Забороняється зменшення димового каналу. Димохід повинен бути виконаний з червоної пустотілої цегли та розташовуватись бажано не на зовнішній стіні. Рекомендується наявність вікна з природнім освітленням та можливістю відкривання. По нормах висота підлоги повинна бути нижчою мінімум на 2 см від рівня підлоги в будинку. Рекомендована висота приміщення повинна становити не нижче чим 250 см.
В підлозі повинен встановлюватись зливний трап, щоб у випадку аварії система на затопила інші приміщення, а завдяки йому вода буде йти в каналізацію. При відсутності каналізації, труба виводиться через фундамент на зовні будівлі і з обидвох сторін встановлюють решітки. Також таким методом одночасно вирішується проблема з припливом повітря.

Електрика в котельному приміщення

Електрику рекомендовано проводити з встановленням щитка, який має бути обладнаний вимикачем всіх пристроїв, які знаходяться в котельні. При можливості якщо у Вас є змога підключити 380В, щоб була змога майбутнього підключення електричного котла або теплового насоса, а також не потрібно забувати про заземлення!

Зверніть увагу!

Стіни приміщення, потрібно облицювати керамічною плиткою, не менше ніж на висоту 100 см або повністю до стелі. В місцях де буде стояти твердопаливний котел чи буферна ємність рекомендовано на стадії будівництва зробити додаткове армування підлоги. Підлогу краще постелити плиткою підвищеної міцності чи зносостійкості.

Вхід та утеплення котельного приміщення

Щоб Ви змогли обставити своє котельне приміщення опалювальним обладнанням, а також в майбутньому заносити дрова, тоді потрібна ширина дверного отвору не менша ніж 80 см. Зовнішні стіни котельні потрібно неодмінно утеплити, адже може бути ризик замерзання системи. Вхід в котельне приміщення повинен бути з вулиці на задній частині будівлі, для того щоб не попадали шкідливі гази.
Це одні з основних вимог, але не всі нюанси для Вашої котельні. Для правильного монтажу компанія виробник “Wortex” рекомендує викликати спеціалістів, які можуть виконати монтаж системи опалення та оглянути Вашу будівлю.
Якщо у Вас немає подібного приміщення, тоді Вам потрібно зробити прибудову, а ще ліпше це розташувати твердопаливний котел в літній кухні або в додатковому приміщенні. Дане розміщення вважається найкращим для обслуговування системи, доставки обладнання, а також розміщення дров.

Приклад котельного приміщення

Приклад котельні з твердопаливним котлом фото

УВАГА: Забороняється застосовувати механічну витяжну вентиляцію. Котельна повинна мати джерело денного світла та штучного освітлення.

ВСТАНОВЛЕННЯ КОТЛА

Монтаж котла повинен виконуватись кваліфікованим персоналом з посвідченням, (особа із спеціалізацією, після закінчення спеціального курсу, яка має права на виконання робіт з консервації і ремонту). Обов‘язком монтажника являється детальне ознайомлення з виробом, його функціями та способом дії захисних систем. Перед початком монтажу твердопаливного котла до системи, потрібно уважно ознайомитись з технічним паспортом даного обладнання.
Не вимагається спеціальний фундамент для встановлення котла. Рекомендується встановити його на бетонному підвищенні висотою 2 см, проте можливе встановлення котла безпосередньо на вогнестійкій підлозі. Котел повинен бути встановлений таким чином, щоб було можливе легке та безпечне обслуговування топки, зольника, завантаження палива та чищення котла. Відстань передньої стінки котла від протилежної стіни не повинна бути меншою ніж 2 м, а боків котла від стін – не менша ніж 0,5 м.

Таблиця рекомендованих виробником значень підбору висоти та перерізу димоходу до потужності котла.

Потужність твердопаливного котла [кВт] 18 27 35 55 75 99,5
Мін. висота димоходу [м] 7 7 8 8 8 10
Мін. переріз димоходу [см x см] 12×24 12×24 12×24 15×28 15×28 28×28
У випадку, коли не має можливості забезпечити рекомендовані параметри димоходу, а є проблеми з тягою димоходу, що проявляється в неправильній роботі котла, можна застосувати витяжний вентилятор топочних газів або димохідну насадку з вбудованим вентилятором, яка підтримує та стабілізує тягу.
Важливо, щоб димохід починався від рівня підлоги котельні, тому що топочні гази, що потрапляють з котла, повинні мати можливість відбитися. Також треба, щоб в нижній частині димоходу знаходився очисний люк із щільною кришкою.
Щоб уникнути виникнення зворотної тяги в димохідній трубі, треба її вивести над гребінь даху не менш ніж 1,5 м. Прохідність димоходу повинна перевірятися та підтвердитися кваліфікованим сажотрусом принаймні один раз на рік.

Перед запуском котла, потрібно нагріти димохід!

Рекомендується застосувати димохідний вклад з нержавіючої сталі. У випадку тривалого утримання низької температури в котлі застосування цього вкладу є необхідним. Низька температура котла викликає вихід мокрих продуктів згоряння. Це може бути причиною вологості та корозії цегляних димоходів. Рекомендується обладнати систему стабілізатором напруги,якщо є нестабільності в мережі живлення.